Az üvegkorlát nem csak biztonságos megoldást nyújt otthonunkba, de gyönyörű, letisztult megjelenést is kölcsönöz neki, így nem lő mellé az, aki üvegkorlát beépítés mellett teszi le a voksát:

Ha dizájn, akkor üvegkorlát beépítés

Nem véletlen, hogy a már hosszú évek óta elterjedt üveg, mint építőelem egyre népszerűbbé válik hazánkban is. Az üveg ugyanis letisztult, mégis modern kinézetet képes otthonunkba varázsolni, kerüljön bárhová is, épp ezért ez a fajta anyag meglehetősen elterjedté vált a kortárs és belsőépítészetben egyaránt. Az üvegkorlát beépítés vívmányával legtöbbször üzletek és intézmények kialakításánál találkozhatunk, ám egyre elterjedtebbek házakban, lakásokban, sőt, akár erkélyeken is. Az üvegkorlát beépítés nagy előnye ugyanis, hogy szépségük és dizájnjuk mellett nem kicsinyítik le a teret, tekintettel átlátszóságukra, így bármekkora nagyságú helységbe ajánlott a beépítésük.

Üvegkorlát beépítés a biztonságért

Ha üvegkorlát beépítés van terítéken, akkor erre a folyamatra csakis biztonsági üveget használunk, hiszen ebben a tekintetben nem elég csak az edzett üveg. Az üvegkorlának ugyanis amellett, hogy a gyönyörű és letisztult dizájnjegyeket kell otthonunkba közvetítenie, biztonságot és tartósságot is kell nyújtania: utóbbiról pedig nem más gondoskodik, mint a két réget között elhelyezett, speciális laminált fóliák. Fontos tudni, hogy az üvegkorlát beépítés szabályait nem mi adjuk meg, hiszen minden esetben a helyi építészeti előírásoknak megfelelően kell meghatároznunk azt, hogy az üvegkorlát mekkora lehet. Ha azonban ilyenről nincs szó, akkor üvegkorlát beépítés tekintetében határ a csillagos ég! Biztonság tekintetében sincsen semmi ok az aggodalomra, hiszen ezen korlátok ugyan annyira strapabíróak, mint fa vagy fémből készült testvérei, így garantáltan ugyan olyan biztonságot nyújtanak, mint bármelyik másik anyagból készült korlát.

Az üvegkorlát beépítés értéket közvetít

Üvegkorlát beépítés során nem csak a magasfokú biztonsággal fog találkozni, hanem kimagasló minőséggel is, hiszen ezen korlátok a vastagságuknak és strapabíróságuknak köszönhetően bárhol megállják helyüket, főként azért, mert plusz adalékanyagukként rozsdamentes alapanyaggal rendelkeznek azért, hogy olyan területre is bátran installálhatóak legyenek, ahol vízzel gyakran érintkeznek. Üvegkorlát beépítés tekintetében három típussal találkozhatunk, melyek az oszlopos, a pontmegfogásos illetve a vonalmegfogásos fajták, utóbbi pedig annyira erős, hogy egy vízelvezetővel rendelkező teraszra is bármilyen probléma nélkül kirakható, ha esik ha fúj.

Üvegkorlát beépítés terén három fajtából válogathatunk

Ahogy fent is említettük, az üvegkorlát beépítés három fajta módon történhet: pontmegfogásos, vonalmegfogásos és oszlopos módszerekkel. Az oszlopos üvegkorlát a nevéből adódóan masszívabb oszlopokon áll, ilyenekkel találkozhatunk például plázákban is. A vonalmenti, avagy másik nevén a vonalmegfogásos üvegkorlát homlokzati oldalra vagy födémre is rögzíthető, illetve ez az az üvegkorlát, mely annyira masszív, hogy teraszra is bátran felszerelhető. A pontmegfogásos üvegkorlát beépítés pedig homlokzatra szokott történni, illetve ezt a fajta üvegkorlátot kültérre és beltérre is egyaránt fel tudjuk helyezni.