A műanyag nyílászáró tekintetében általános tévhit kering, melyről mi most lerántjuk a leplet.
A műanyag nyílászáró és a tévhit
Nagy valószínűséggel már eléggé sokan hallották azt a műanyag nyílászáró szerkezetéhez kapcsolódó tévhitet, miszerint ez a fajta nyílászáró „túl jól szigetel”, mely eléggé sok problémát vonzz maga után, és emiatt a beépítésük nem éppen a legegészségesebb sem a ház szerkezetének, sem a lakóinak. Ám ez a feltételezés nemcsak nem igaz, de abszurd is.
A műanyag nyílászáró igazsága
Már első körben le kell szögeznünk, hogy a műanyag nyílászáró valóban nagyon jól szigetel, ám nem okoz semmilyen egészségügyi problémát szimplán az, hogy ez az egyik legjobb szigetelési megoldás. A jó szigetelés nem okoz penészedést, sőt, megelőzi és megszüntetni annak kialakulását is, így a fenti feltételezés egyáltalán nem igaz, és semmilyen tekintetben nem állja meg a helyét.
A műanyag nyílászáró és a penészedés
A penészedés, mint már írtuk is, nem attól alakul ki, hogy az általunk beszereltetett műanyag nyílászáró túlságosan jól zár, ezért bepállana a lakás. A műanyag nyílászáró kicserélése után keletkező penésznek egyetlen oka van, méghozzá az, hogy a fal nem megfelelően, hiányosan vagy hibásnak van külsőleg szigetelve! Ezen pedig még a legjobb minőségű, legmagasabb szakértelemmel beszerelt műanyag nyílászáró sem tud segíteni.
A műanyag nyílászáró megoldása
A műanyag nyílászáró egy nagyon jó, időtálló és minőségi szigetelési megoldás bármely otthonba, de mindig érdemes figyelnünk arra, hogy lakásunk hőszigetelése csakis abban az esetben lesz megfelelő és hatékony, ha nem gondoljuk azt, hogy minderre a problémára elég megoldás a műanyag nyílászáró cseréje. A házak hőszigetelése ugyanis sok pontban kell, hogy megfelelő legyen, ebből csak az egyik pillér a műanyag nyílászáró.